Függvényfeladat. Segítene valaki megoldani? Esetleg elmagyarázná a megoldás gondolatmenetét is?

[link]

2014. nov. 30. 13:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdemes 2 olyan 2-értéket keresni, amelyre mindkét esetben ugyanazt a függvényt kapjuk. Mivel f(2) a kérdés, ezért legyen x=2, ekkor f(2) és f(1001) ismeretleneket kapjuk. Ha x=1001, akkor a másik tagból kapjuk meg f(2)-t:


f(2)+2*f(1001)=3*2=6, és

f(1001)+2*f(2)=3*1001=3003


A második egyenletet szorozzuk 2-vel:


2*f(1001)+4*f(2)=6006


Ebből vonjuk ki az első egyenletet:


3*f(2)=6000, innen f(2)=2000.

2014. nov. 30. 13:24
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszodat, az értékes segítségedet. A megoldás menetét megértettem, és tanultam belőle.


Legyen kellemes és szép napod!


Üdvözlettel:


MI

2014. nov. 30. 13:55