Mi a megoldás? Nem tudom megcsinálni.


Egy autógyár két szerelőcsarnokában 400-400 darab egyforma gépkocsit szerelnek össze. A modernebb részleg naponta öttel több autót képes elkészíteni, mint a másik. Hány napig dolgozott egyik-egyik üzemrész, és hány autót gyártottak naponta külön-külön, ha összesen 36 napot dolgoztak?


Mi a megoldás? Odáig eljutottam, hogy felírtam, hogy 400/x + 400/x+5 = 36 , de tovább nem tudom.



2014. nov. 28. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne hülyéskedj, innen má csak egyenletrendezés!


400(x+5)+400x=(36-5)x(x+5)

800x+2000=31(x^2+5x)...

2014. nov. 28. 19:13
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát ezzel nem segítettél!



Olyas valaki segítségét várom, aki szívesen megcsinálná nekem. Sok ember van aki nem ért dolgokat, nem érti a matematikát, nem érti a kémiát stb. És sok az olyan ember, akik elítéli ezért a másikat, mert nem tudja! Te ide tartozol!


Előre is köszönöm a segítőnek!

2014. nov. 28. 19:26
 3/8 anonim ***** válasza:

mivel a nevezőben x van ,azzal végigszorzol minden tagot: 400+400+5x=36x

tehát 800+5x=36x itt kivonod az 5x-et

így lesz 800= 31x itt leosztasz 31-gyel

ami x= 25,8 lesz

2014. nov. 28. 21:51
 4/8 anonim ***** válasza:
most nézem,hogy így nem lesz jó,mert nem jelölted zárójellel ,hogy mi van a nevezőkben ..szóval ,amit írtam nem jó
2014. nov. 28. 21:53
 5/8 anonim ***** válasza:

16x25=400

20x20=400


20+16=36

2014. nov. 28. 22:09
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki fáradozását, de közben már megoldottam :)
2014. nov. 29. 09:41
 7/8 anonim válasza:
10%
LOOOOOL xD!
2014. nov. 30. 12:41
 8/8 A kérdező kommentje:

Pontosan! Minden emberben megvan az irigység. Te egy irigy ember van (utolsó válaszoló). Lemerném fogadni, hogy te már hamarabb feladtad volna mint én. Helyesbítek. Én nem adtam fel, mivel mégis meg tudtam csinálni, igaz, hogy 4 órámba telt, de sikerült. Te tipikusan az az ember vagy akit úgy neveltek, hogy másokat cikizzen, csak nem veszed észre, hogy ezzel magadat égeted!


Köszönöm még egyszer a segítséget azoknak akik fáradoztak, vagy legalább csak elgondolkoztak rajta! :)

2014. nov. 30. 13:52