Hogyan kell ezt megcsinálni hogy 340 és 520 legnagyobb közös osztóját és legkisebb közös többszörösét a megoldás részletezésével?

2014. jan. 27. 19:00
 1/2 anonim ***** válasza:
2014. jan. 27. 19:31
 2/2 anonim ***** válasza:
Prímtényezős felbontás! 340=2*2*5*17; 520=2*2*2*5*13. Legnagyobb közös osztónál a KÖZÖS prímtényezőket keressük: 2*2*5=20. Legkisebb közös többszörösnél az ÖSSZES ELŐFORDULÓ prímtényezőt vesszük figyelembe az előforduló legnagyobb hatvánnyal: 2^3*5*13*17=8840.
2016. jún. 20. 19:28