2014. jan. 27. 19:00
2/2 anonim válasza:
Prímtényezős felbontás! 340=2*2*5*17; 520=2*2*2*5*13. Legnagyobb közös osztónál a KÖZÖS prímtényezőket keressük: 2*2*5=20. Legkisebb közös többszörösnél az ÖSSZES ELŐFORDULÓ prímtényezőt vesszük figyelembe az előforduló legnagyobb hatvánnyal: 2^3*5*13*17=8840.