Matek! 1 db 4cm átmérőjá kábelhuzal úgy helyezkedik el egy csőben hogy a kábelek érintik a cső falát és egymással pedig ciklikusan érintkenek. Határozza meg a cső átmérőjét. Mi a megoldás?


Nagyon megköszönném!! :D

Teljes kérdés itt található , a és b része van :

[link]

(E/17-es)


2014. jan. 20. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám, hogy a körök középpontjait összekapva kapsz egy 1 cm oldalú négyszöget, kiszámolod mennyi az átlója, amiből kijön, hogy az gyök2 (mert ugye a^2+b^2=c^2 -> a+a=c^2 -> c=gyök2), és ez a távolság két olyan kör középpontja között, ami nem érintkezik, és mivel ez egy vonalban van a kör átmérőjével, ezért hozzáadunk még 1 cm-t, mert még ugye a két nem érintkező kis kör sugara hiányzik a nagy kör átmérőjéhez, szóval 1+gyök2 lesz a végeredmény, ami kb 2,4cm
2014. jan. 20. 17:25
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

Rajzoltam is hozzá, remélem látszik mire gondoltam :D

2014. jan. 20. 17:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Na jó, a színek nem látszanak.. :D Van egy kék vonal, ami a zöld vonal fekete négyzeten belülre eső része, ill. van egy lila vonal, ami a zöld egyenes két nem érintkező körön belüli része.
2014. jan. 20. 17:31
 4/5 anonim ***** válasza:
És a lila egyébként nem releváns, csak amolyan fun fact :D Mert ugye nem kell hozzá, hogy kiszámoljuk, mert az ábrán látszik hogy a zöld D egyenes az a kék egyenes+a kis kör sugara kétszer (a két szélén). Ennyi volt, befejeztem, nem írok többet. :D
2014. jan. 20. 17:33
 5/5 anonim válasza:
Ez a feladat milyen könyvből való?
2016. márc. 20. 12:07