Gabi és nagyapja együtt 76 évesek. Hány évvel idősebb a nagypapa Gabinál, ha gabi életkorának 4-szerese 11-gyel kevesebb a nagypapa életkoránál?
ez lenne a feladat. mit jelöljünk x-szel? légy szíves részletesen írjátok le, lépésenként. Előre is köszi!
2014. nov. 25. 17:44
1/1 anonim válasza:
Legyen Gabi életkora x, ekkor a nagypapa életkora 76-x (ekkor életkoraik összege x+(76-x)=x+76-x=76).
Gabi életkorának négyszerese 4*x, és ehhez még 11-et kell hozzáadnunk, hogy a nagypapa életkorát megkapjuk:
4*x+11=76-x /+x
5*x+11=76 /-11
5*x=65 /:5
x=13, ezzel Gabi 13 éves, nagypapája 76-13=63 éves.
Ellenőrzés: Gabi életkorának négyszerese 4*13=52, ez pontosan 11-gyel kevesebb a 63-nál.