(6+x) ^2=6^2+ (6-x) ^2 megoldásának a menetét leírná valaki?


2014. nov. 30. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Kifejtjuk kulon-kulon oket

(6+x)^2=36+2*6*x+x^2=x^2+12x+36

6^2=36

(6-x)^2=36-2*6*x+x^2=x^2-12x+36

Behelyetesitunk


x^2+12x+36=36+x^2-12x+36


Egy oldalra visszuk a tagokat


x^2+12x+36-36-x^2+12x-36=0 <=> 24x-36=0 <=> x=3/2

2014. nov. 30. 13:29
 2/2 anonim ***** válasza:

6^2=36, a többit az (a+b)^2=a^2+2ab+b^2 és (a-b)=a^2-2ab+b^2 képlettel bontjuk ki (a=6, b=x mindkét esetben):


6^2+2*6*x+x^2=36+6^2-2*6*x+x^2 /kiszámoljuk, amit tudunk


36+12x+x^2=72-12x+x^2 /-x^2


36+12x=72-12x /+12x


36+24x=72 /-36


24x=36, innen x=36/24=3/2=1,5.


Ellenőrzés: x=1,5:


bal oldal: (6+1,5)^2=(7,5)^2=56,25

jobb oldal: (6-1,5)^2+6^2=(4,5)^2+6^2=20,25+36=56,25.


Tehát jól dolgoztunk.

2014. nov. 30. 13:31