1.Egy kétjegyű szám jegyeinek összege 12.Ha a jegyeket fordított sorrendben írjuk,akkor az eredeti szám és az új szám különbsége egy pozitív számnak a négyzete.Melyik az eredeti szám?
2.Egy apa háromszor annyi idős,mint a fia.7 évvel ezelőtt ötször annyi idős volt.Hány év múlva lesz kétszer annyi idős?
2010. ápr. 23. 16:40
1/6 anonim válasza:
az apa 42 a fiú 14 éves, mindjárt írok 1 egyenletet rá
2/6 anonim válasza:
1. az eredeti szám a 84 vagy 48, kulonbséguk 36, ami a hat négyzete.
3/6 anonim válasza:
3(x+14) = 5x+14 x a fiú kora
3x+42=5x+14
-2x+42=14
-2x=-28
-x=-14 -1 el szorzunk
x=14
Innen meg már nem nehéz kiszámolni hogy hány év múlva lesz 2X annyi idős.
4/6 anonim válasza:
3(x+14) = 5x+14 x
3x+42=5x+14
-2x+42=14
-2x=-28
-x=-14 -1 el szorzunk
x=14
az apa 3X vagyis 3*14 ami egyenlő 42
és 24 év múlva lesz 2X annyi idős. Erre is kell egyenlet?
5/6 anonim válasza:
az első egyenlet az jó, de a 24 múlva az nem, elszámoltam
6/6 anonim válasza:
14 év múlva lesz 2X annyi idős viszont erre nem tom hogy kell felírni az egyenletet