Letudná nekem valaki írni ennek a két matematikai feladatnak a megoldásának menetét? (egyenlettel)


1.Egy kétjegyű szám jegyeinek összege 12.Ha a jegyeket fordított sorrendben írjuk,akkor az eredeti szám és az új szám különbsége egy pozitív számnak a négyzete.Melyik az eredeti szám?


2.Egy apa háromszor annyi idős,mint a fia.7 évvel ezelőtt ötször annyi idős volt.Hány év múlva lesz kétszer annyi idős?


2010. ápr. 23. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
az apa 42 a fiú 14 éves, mindjárt írok 1 egyenletet rá
2010. ápr. 23. 16:45
 2/6 anonim ***** válasza:
1. az eredeti szám a 84 vagy 48, kulonbséguk 36, ami a hat négyzete.
2010. ápr. 23. 17:30
 3/6 anonim ***** válasza:

3(x+14) = 5x+14 x a fiú kora

3x+42=5x+14

-2x+42=14

-2x=-28

-x=-14 -1 el szorzunk

x=14


Innen meg már nem nehéz kiszámolni hogy hány év múlva lesz 2X annyi idős.

2010. ápr. 23. 17:36
 4/6 anonim ***** válasza:

3(x+14) = 5x+14 x

3x+42=5x+14

-2x+42=14

-2x=-28

-x=-14 -1 el szorzunk

x=14


az apa 3X vagyis 3*14 ami egyenlő 42


és 24 év múlva lesz 2X annyi idős. Erre is kell egyenlet?

2010. ápr. 23. 17:41
 5/6 anonim ***** válasza:
az első egyenlet az jó, de a 24 múlva az nem, elszámoltam
2010. ápr. 23. 18:07
 6/6 anonim ***** válasza:
14 év múlva lesz 2X annyi idős viszont erre nem tom hogy kell felírni az egyenletet
2010. ápr. 23. 18:10