Le tudná valaki rendesen vezetni ennek a két feladat megoldásának menetét?


1, Az ország középiskolai tanulóinak 1egész 2/3-a foglalkozik KÖMAL feladatainak megoldásával, mégpedig a fiúknak a 2egész 1/3-a és a lányoknak a 2/3-a. A 90 000 középiskolai tanuló közül mennyi fiú és mennyi lány KÖMAL feladatmegoldó?


2, 850-et osszunk két részre úgy, hogy az első rész 8%-ának és a második rész 24%-ának az összege 850-nek a 12%-a legyen.



2012. máj. 22. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
A matektanárod biztosan.
2012. máj. 22. 22:02
 2/6 anonim ***** válasza:

x* 8/100 + ( 850-x ) * 24/100 = 850 * 12/100

8x + ( 850 - x ) *24 = 850 * 12

8x + 20400 - 24x = 10200

-16x = - 10200

x = 637,5


637,5 * 0,08 = 51

212,5 * 0,24 = 51

850 * 0,12 = 102

2012. máj. 22. 22:09
 3/6 A kérdező kommentje:

A matektanárom kicsit haragszik az osztályom egy részére, és ezért újabban nem magyaráz semmit, csak ledarálja az anyagot aztán dolgozatot irat belőle.


A második válaszolónak pedig köszönöm a segítsége.

2012. máj. 22. 22:28
 4/6 A kérdező kommentje:
*segítséget
2012. máj. 22. 22:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Az elso feladat:


"1 egesz 2/3-a" - ez gondolom szazalek? Vagyis 5/3 %-a = 5/300-ad resze.


"2 egesz 1/3-a" = 7/3 % = 7/300-ad resz

"2/3-a" = 2/3 % = 2/300-ad resz


Legyen az osszes fiu szama x, a lanyok szama y. Ekkor:


x + y = 90000

x·(7/300) + y·(2/300) = 90000·(5/300)


Innen kiszamolod x-et es y-et, ami az osszes kozepiskolas fiu es lany szama lesz.


Fiu feladatmegoldok szama: x·(7/300)

Lany feladatmegoldok szama: y·(2/300)

2012. máj. 23. 11:49
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2012. máj. 24. 19:55