Részletesen le tudnátok írni eme matematika feladatok megoldásának menetét? III.

Feladatok: [link] Helyes megoldások:A,B,C,E,B,B,C

2013. szept. 12. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Íme a (9) és (10):

[link]

2013. szept. 12. 11:48
 2/4 anonim ***** válasza:

11. Legyen a kabát ára p, ekkor csökkentés után 0,8p lesz az ára. Ha c-vel növeljük ezt az árat, akkor ez az egyenlet írható fel:


c*0,8*p=p, innen c=1/0,8=1,25, tehát 25%-kal kell növelni az árat.


12. (2*lg2+lg9)/lg6=(lg4+lg9)/lg6=lg36/lg6=log(6)36=2


13. Beütöd számológépe ezeket, onnan látod.


14. 12*5=60, de minden fehér részt 3-szor számoltunk, ezért osztunk 3-mal, így 20 fehér van.


15. Ugyanúgy beütöd számológépbe.

2013. szept. 12. 14:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezeknél a feladatsoroknál általában nem szabad számológépet használni, ezért a 13. és 15. megoldása másként. Íme:

[link]

2013. szept. 12. 16:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépén köszönöm. Rengeteget segítettél, örök hála! Pacsi
2013. szept. 13. 10:49