Kérlek valaki tud segíteni ebben a feladatban?


A méhek "üresen" 8 m/s, virágporral 6,5 m/s sebességgel repülnek. Milyen messziről hozhatnak haza virágot fél óra alatt?

A számolás menetére, meg az adatok felírására lenne szükségem, a végeredmény 6,455 km.

Nagyon köszönöm!



2014. nov. 25. 18:05
 1/2 anonim ***** válasza:

1000s/8+1000s/6,5=3600/2

(6,5+8)s=1,8*6,5*8


oszt tényleg annyi!

2014. nov. 25. 18:23
 2/2 A kérdező kommentje:
megoldottam máshogy de köszönöm:)
2014. nov. 25. 18:41