Segitnetek egy matek feladatban kerlek?


az ABC egyenlo szaru haromszogben AB=AC es m(A)=100fok

es a C szogfelezoje AB-t M pontban metszi.Ha MC=10cm es MA=4 cm szamitsuk ki a BC oldal hosszat



2012. jún. 3. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos jók az adatok? Nem áll össze a dolog...
2012. jún. 3. 20:12
 2/4 A kérdező kommentje:
atneztem es nem rontottam el semmit de amugy ez egy 6.-os feladat ugyhogy nem kell szerintem csak alapdolgokat tudni benne(szogfelezo tetele...)de meg igysem megy a megoldasa nekem
2012. jún. 3. 20:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Adott

α = 100°

t = 40

f = 100

a, b = ?


Itt egy rajz, hogy jól értelmeztem-e a feladatot.


[link]


A probléma a következő.


Az AMC háromszög a megadott adatokból egyértelműen megszerkeszthető.


De ha a szögeket számolom:

Mivel egyenlő szárú háromszögről van szó,

ß = (180 - α)/2 = 40°

és

ß/2 = 20°

így az AMC háromszög δ szöge így 60° kellene legyen.


De nem annyi!

A megszerkesztett háromszögben a

ß/2 nem 20°, hanem ≈23,2°

és a

δ sem 60°, hanem ≈56,8°

Szóval ellentmondás van az adatokban.


Ezért kérdeztem, jók-e a kiinduló értékek.


Ha sikerült tisztázni a problémát, feltétlen írjál.


DeeDee

**********

2012. jún. 4. 00:40
 4/4 A kérdező kommentje:
biztos jok az adatok ujbol atneztem
2012. jún. 4. 15:34