az ABC egyenlo szaru haromszogben AB=AC es m(A)=100fok
es a C szogfelezoje AB-t M pontban metszi.Ha MC=10cm es MA=4 cm szamitsuk ki a BC oldal hosszat
2012. jún. 3. 15:55
1/4 anonim válasza:
Biztos jók az adatok? Nem áll össze a dolog...
2/4 A kérdező kommentje:
atneztem es nem rontottam el semmit de amugy ez egy 6.-os feladat ugyhogy nem kell szerintem csak alapdolgokat tudni benne(szogfelezo tetele...)de meg igysem megy a megoldasa nekem
2012. jún. 3. 20:20
3/4 anonim válasza:
Adott
α = 100°
t = 40
f = 100
a, b = ?
Itt egy rajz, hogy jól értelmeztem-e a feladatot.
A probléma a következő.
Az AMC háromszög a megadott adatokból egyértelműen megszerkeszthető.
De ha a szögeket számolom:
Mivel egyenlő szárú háromszögről van szó,
ß = (180 - α)/2 = 40°
és
ß/2 = 20°
így az AMC háromszög δ szöge így 60° kellene legyen.
De nem annyi!
A megszerkesztett háromszögben a
ß/2 nem 20°, hanem ≈23,2°
és a
δ sem 60°, hanem ≈56,8°
Szóval ellentmondás van az adatokban.
Ezért kérdeztem, jók-e a kiinduló értékek.
Ha sikerült tisztázni a problémát, feltétlen írjál.
DeeDee
**********
4/4 A kérdező kommentje:
biztos jok az adatok ujbol atneztem
2012. jún. 4. 15:34