Bencekft kérdése:

Integrálási feladatban help?


1. Integlálja -2 és 2 között a következőt: t(sqrtx+1)dt

2. Ugyanezt integrálja d és t között!



2012. jún. 3. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Erről van szó?:


₊₂

∫t*(√x + 1)dt

⁻²

2012. jún. 3. 22:13
 2/5 A kérdező kommentje:
igen.
2012. jún. 4. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:

A Wolframalpha szerint:


[link]


Vagyis: ∫t*(√x + 1)dt = 1/2*t²*(√x + 1) + C, mert csak a “t” változó szerint van integrálva, az “x” konstansnak számít.


₊₂

∫t*(√x + 1)dt = [1/2*t²*(√x + 1)]²₋₂ = [1/2*2²*(√x + 1) – 1/2*(-2)²*(√x + 1)] =

⁻²

= 2*(√x + 1) – 2*(√x + 1) = 0


[link]


[link]

2012. jún. 4. 18:49
 4/5 anonim ***** válasza:

A reklámot nem tudtam kiszámítani.


Helyesen:

₊₂

∫t*(√x + 1)dt = [1/2*t²*(√x + 1)]²₋₂ = [1/2*2²*(√x + 1) – 1/2*(-2)²*(√x + 1)] =

⁻²

= 2*(√x + 1) – 2*(√x + 1) = 0

2012. jún. 4. 18:51
 5/5 A kérdező kommentje:
ok köszi.
2012. jún. 5. 17:48