szóval van egy derèkszõgü háromszög, minden oldala adott, számoljam ki egyik szögèt..kiszámoltam cosinussal de sinussal kellett volna..mièrt ?? nem mindegy ha a szög melletti befogó/átfogó, vagy szöggel szemközti, ha egyszer mindkettö adva van? ès honnan tudjam h akkor most sin vagy cos? lehet h èn vagyok a hülye de nem èrtem:/2012. máj. 15. 17:39
1/5 anonim válasza:
Ha a szöggel szemközti befogód van meg és az átfogó, akkor szinusz. Ha a szög melletti befogó és átfogó van meg (tehát a szög két szára) akkor koszinusz. Ha két befogód van, akkor tangens.
(Én háromszögben szöget szinusztétellel szoktam számolni, akkor is ha derékszögű, mert azt szoktam meg, és lusta vagyok gondolkodni. Ehhez ugyan kell egy szög, de derékszögű háromszögnél ez nem probléma...)
2/5 A kérdező kommentje:
de ha minden oldala meg van adva akkor hogy? ilyen feladat volt a dolgozatban, sinussal számoltam ès cosinussal kellett volna..de nem èrtem mièrt.
2012. máj. 15. 17:51
3/5 anonim válasza:
Valamit biztos nem jól számoltál.
ABC derékszögű háromszögben, ha γ = 90°:
sin α = cos β = a / c
cos α = sin β = b / c
tg α = ctg β = a / b
ctg α = tg β = b / a
4/5 anonim válasza:
Ha minden oldal adva van, akkor mindegy, hogy melyik szögfüggvénnyel számolsz, a kapott eredmények azonosak.
5/5 anonim válasza:
Nézd meg figyelmesen ezt a videó-klipet, hátha megérted: