Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Honnan tudjam hogy egy feladat...

Honnan tudjam hogy egy feladatban cosinust vagy sinust kell számolni?

Figyelt kérdés
szóval van egy derèkszõgü háromszög, minden oldala adott, számoljam ki egyik szögèt..kiszámoltam cosinussal de sinussal kellett volna..mièrt ?? nem mindegy ha a szög melletti befogó/átfogó, vagy szöggel szemközti, ha egyszer mindkettö adva van? ès honnan tudjam h akkor most sin vagy cos? lehet h èn vagyok a hülye de nem èrtem:/
2012. máj. 15. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a szöggel szemközti befogód van meg és az átfogó, akkor szinusz. Ha a szög melletti befogó és átfogó van meg (tehát a szög két szára) akkor koszinusz. Ha két befogód van, akkor tangens.

(Én háromszögben szöget szinusztétellel szoktam számolni, akkor is ha derékszögű, mert azt szoktam meg, és lusta vagyok gondolkodni. Ehhez ugyan kell egy szög, de derékszögű háromszögnél ez nem probléma...)

2012. máj. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de ha minden oldala meg van adva akkor hogy? ilyen feladat volt a dolgozatban, sinussal számoltam ès cosinussal kellett volna..de nem èrtem mièrt.
2012. máj. 15. 17:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Valamit biztos nem jól számoltál.

ABC derékszögű háromszögben, ha γ = 90°:

sin α = cos β = a / c

cos α = sin β = b / c

tg α = ctg β = a / b

ctg α = tg β = b / a

2012. máj. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha minden oldal adva van, akkor mindegy, hogy melyik szögfüggvénnyel számolsz, a kapott eredmények azonosak.
2012. máj. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg figyelmesen ezt a videó-klipet, hátha megérted:

http://www.youtube.com/watch?v=lWfRzNGPBcY

2012. máj. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!