Fizikai feladatban segitessz?

Egy szivattyú 3 óra alatt 25m3 vizet nyom fel 12 m magasra. mennyia teljesítmény? Levezetnétek ezt nekem?
2012. máj. 25. 09:40
 1/1 bensdorp ***** válasza:
P = E(helyzeti)/t = m*g*h/t = ró*V*g*h/t = 1000kg/m^3 *25m^3 *9,81m/s^2 *12m /(3*3600s) = 272,5 J/s = 272,5 W
2012. máj. 25. 09:50