Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Segitnetek egy matek feladatba...

Segitnetek egy matek feladatban kerlek?

Figyelt kérdés
Adott a sikban egy negyzetlap.IStvan gondolatban kivalaszt egy A pontot a negyzetlapon.Laci megprobalja kitalalni,hogy ez a pont a negyzetlapon van-e.Egy kerdes soran LAci kivalaszt egy egyenest a sikban.IStvan pedig megmondja,hogy az A pont rajta van-e az egyenesen,ha pedig nincs rajta,akkor azt,hogy a keletkezett ket felsik kozul melyikben van.Legkevesebb hany kerdesre van szuksege LAcinak,hogy biztosan megmondja hogy A a negyzetlapon van-e?
2012. jan. 22. 19:32
 1/3 bongolo ***** válasza:
A "biztosan megmondja" azt jelenti, hogy a legrosszabb esetben is meg tudja mondani. Mondjuk a legjobb eset az lenne, ha megkérdezzük a négyzet bal oldali oldalának egyenesét, és kiderülne a válaszból, hogy attól is balra van. Akkor biztosan tudnánk, hogy NINCS a négyzetben. De a legrosszabb esetre kell számítanunk, tehát lehet, hogy attól jobbra van a pont. Aztán mondjuk megkérdezzük a jobb oldali oldalának az egyenesét, de attól meg balra van. Ha belegondolsz, rájössz, hogy még 2 kérdés is kell legyen, meg kell mind a 4 oldalának az egyenesét kérdezni, hogy biztosan kiderüljön, hogy a négyzeten belül van.
2012. jan. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
en szerintem eleg 3 kerdes is ha a negyzet atlojara huzzuk az egyeneseket(a 3.-at az egyik oldalra)
2012. jan. 25. 16:50
 3/3 bongolo ***** válasza:
Nem tudom, hogyan gondolkodtál, nekem sehogy se jön ki háromból. Nem elég a 3, 4 kell.
2012. jan. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!