Matek feladatsort kell holnapra leadnom és egy pár feladatról lövésem sincs?


1.Egy osztály tanulói a következő osztályzatokat kapták matekból: tízen 5-öst,hatan 4-est,kilencen 3-masr,heten 2-est, egy ember 1-est. Átlag?


2. Reggel nyolv órakor két vírus támadott meg két számítógépet. A vírusok minden tizedik percben három, még nem fertőzött gépet támadnak meg. Melyik időpontban támad meg a vírus éppen 118098 gépet?


3. Egy szabályos tetraéder térfogata egy kocka térfogatának kilencszerese. Hogyan aránylik egymáshoz a tetraéder és a kocka élhossza? Pontos érték.


4. Határozza meg az összes olyan kör egyenletét, amely érinti a koordinátatengelyeket, s sugara 5 egység!


2012. jan. 22. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:

1. (10*5+6*4+9*3+7*2+1)/33


2. 118098/2=59049=3^10 10*10 száz perc múlva- 9:40kor


3. (gyök2/12)a^3=9b^3 (a a tetraéder oldala b a kockáé)


4. a kör középpontja vagy (5;y) vagy (x,5) pontnál van,de ezek lehetnek negatívok is...kör egyenlete meg (u-x)^2+(v-y)^2=25 ahol a (u;v) a kör egy pontja

2012. jan. 22. 19:05
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. jan. 24. 14:12