Szóval gondolkodom, de sehogyan sem akar kijönni a javítókulcsban lévő megoldás:S
Molnár úr hirdetést adott fel az újságban. Kedden 9 hívást kapott ezzel kapcsolatban, csütörtökön pedig 5-öt. Hány százalékkal volt több hívás kedden, mint csütörtökön. Írd le a számolás menetét is.
Előre is köszönöm szépen:)
2011. júl. 28. 16:07
1/7 A kérdező kommentje:
jah, és 80%-nak kéne lennie állítólag.
2011. júl. 28. 16:08
2/7 anonim válasza:
Először megállapítod mennyivel több a hívás kedden mint csütörtökön:
9-5=4
Majd kiszámolod, hogy a többlet hány százaléka a csütörtöki értéknek.
4/5*100=80
3/7 A kérdező kommentje:
megvan.:D hülye vagyok...:S....XDD
2011. júl. 28. 16:19
4/7 A kérdező kommentje:
köszi azért:)
2011. júl. 28. 16:20
5/7 anonim válasza:
Itt az a lényeg, hogy a 9 és az 5 különbségét kell megadnod, az öthöz viszonyítva.
5=100%
9-5=4
4=80% (5*0.8)
Írj, ha nem érthető :)
6/7 anonim válasza:
A 9-hez viszonyítod az 5-öt. Tehát 9:5=1,8. Ami azt jelenti, hogy a 9 80%-kal nagyobb az 5-nél.
7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:) már világos:)
2011. júl. 29. 13:23