Egy matek feladatról lenne szó, please?


Szóval gondolkodom, de sehogyan sem akar kijönni a javítókulcsban lévő megoldás:S


Molnár úr hirdetést adott fel az újságban. Kedden 9 hívást kapott ezzel kapcsolatban, csütörtökön pedig 5-öt. Hány százalékkal volt több hívás kedden, mint csütörtökön. Írd le a számolás menetét is.


Előre is köszönöm szépen:)


2011. júl. 28. 16:07
 1/7 A kérdező kommentje:
jah, és 80%-nak kéne lennie állítólag.
2011. júl. 28. 16:08
 2/7 anonim ***** válasza:

Először megállapítod mennyivel több a hívás kedden mint csütörtökön:

9-5=4


Majd kiszámolod, hogy a többlet hány százaléka a csütörtöki értéknek.


4/5*100=80

2011. júl. 28. 16:19
 3/7 A kérdező kommentje:
megvan.:D hülye vagyok...:S....XDD
2011. júl. 28. 16:19
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi azért:)
2011. júl. 28. 16:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt az a lényeg, hogy a 9 és az 5 különbségét kell megadnod, az öthöz viszonyítva.


5=100%

9-5=4

4=80% (5*0.8)


Írj, ha nem érthető :)

2011. júl. 28. 16:21
 6/7 anonim ***** válasza:
A 9-hez viszonyítod az 5-öt. Tehát 9:5=1,8. Ami azt jelenti, hogy a 9 80%-kal nagyobb az 5-nél.
2011. júl. 28. 16:21
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:) már világos:)
2011. júl. 29. 13:23