Valaki leírná, hogy kell ezt a két Logaritmikus egyenletet megoldani?


1.

lg(x-3)+lg(x+4)=lg(5x+9)


2.

3alapú log(2x+10)=2*3alapú log(x+1)


2014. nov. 24. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:

1 (x+3)(x+4)=5x+9

itt x>3

2

2x+10=(x+1)^2

itt x>-1

ezek itt sima másodfokú egyenletek

innen tudod folytatni?

2014. nov. 24. 19:46
 2/6 anonim ***** válasza:

az elsőnél elirtam

(x-3)(x+4)=5x+9

2014. nov. 24. 19:47
 3/6 anonim ***** válasza:

lg(x-3)+lg(x+4)=lg(5x+9)

lg(x-3)(x+4)=lg(5x+9)

(x-3)(x+4)=(5x+9)

x^2+x-12=5x+9

x^2-4x-21=0

2014. nov. 24. 19:49
 4/6 anonim ***** válasza:

1)

lg(x-3)(x+4)=lg(5x+9) ét: x>3

(x-3)(x+4)=5x+9

x^2+x-12=5x+9

x^2-4x-21=0

x=7 x=-3

2014. nov. 24. 19:50
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

és akkor az lenne a kérdésem,hogy itt:

(x-3)(x+4)=5x+9

x^2+x-12=5x+9


milyen azonosság alapján szoroztunk össze?

2014. nov. 24. 19:56
 6/6 anonim ***** válasza:
lg(x)+lg(y)=lg(x*y) ahol x>0 és y>0
2014. nov. 24. 21:20