3x-5y=122014. nov. 22. 10:33
1/2 anonim válasza:
y=3(x-4)/5. y felírható y=3*eta alakban. Így eta=(x-4)/5, azaz x=4, 9, 14, 19 stb. számtani sorozatot generálja. Azaz x=5k+4, eta=k és így y=3k alakú lesz.
Ellenőrzés: 3(5k+4)-5*(3k)=12 Sz. Gy.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. nov. 22. 19:17