log_x^2(16)+log_2x(64)=32014. nov. 23. 16:45
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a megoldás menete érdekel, nem pedig maga a megoldás.
2014. nov. 23. 18:07
3/4 anonim válasza:
Ja! Ha nem érdekel, ne nézd meg! Keserű könnyeket fogok hullatni.
Monnyuk lehetne úgy, hogy
x^2a=16
(2x)^b=64
a+b=3
x=16^(1/2a)
[2*16^(1/2a)]^b=64
[2*16^(1/2a)]^(3-a)=64
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, először azonossággal akartam megoldani, de úgy valamiért nem jött ki. De így sokkal egyszerűbb
2014. nov. 23. 19:31