Hogy kell megoldani ezt a logaritmusos feladatot? Nem tudok rájönni.

log_x^2(16)+log_2x(64)=3
2014. nov. 23. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
x=4
2014. nov. 23. 16:52
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a megoldás menete érdekel, nem pedig maga a megoldás.
2014. nov. 23. 18:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja! Ha nem érdekel, ne nézd meg! Keserű könnyeket fogok hullatni.


Monnyuk lehetne úgy, hogy


x^2a=16

(2x)^b=64

a+b=3


x=16^(1/2a)

[2*16^(1/2a)]^b=64

[2*16^(1/2a)]^(3-a)=64

2014. nov. 23. 18:24
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, először azonossággal akartam megoldani, de úgy valamiért nem jött ki. De így sokkal egyszerűbb
2014. nov. 23. 19:31