[link]
2013. dec. 3. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:
A link nem jó, vagy a szöveg?
2013. dec. 3. 19:43
 2/4 anonim ***** válasza:

tg²x - sin²x = tg²x * sin²x


x ≠ 90° + k*180°


sin²x/cos²x - sin²x = sin^4 x/cos²x


sin²x/cos²x - sin²x - sin^4 x/cos²x = 0


sin²x(1/cos²x - 1 - sin²x/cos²x) = 0


sin x = 0 --> x1 = k*180°


1/cos²x - 1 - sin²x/cos²x = 0


1 - cos²x - sin²x = 0


1 - 1 = 0


0=0 Azonosság. Minden szög megoldás, kivéve 90° + k*180°, k egész szám.

2013. dec. 3. 20:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Így olvashatóbb:

[link]

2013. dec. 3. 20:59
 4/4 A kérdező kommentje:

Ugye lehet így is írni a kikötést vagy a megoldásokat, hogy:


x1=pi/2+ 2*k*pi

x2=3pi/2+2*k*pi

2013. dec. 4. 15:54