Feladat: lg5xlg20+(lg^2)22013. márc. 5. 08:55
1/4 bongolo válasza:
Nem vagyok benne biztos, hogy jól értem, mert fura a zárójelezésed. Ez a feladat?
lg(5x)·lg(20)+lg²(2)
És mit kell vele csinálni??? Mert olyan nincs, hogy ezt meg kell oldani, hiszen ez nem egy egyenlet.
2/4 A kérdező kommentje:
x a szorzás jele akar lenni
lg5 szer lg20+lg a négyzeten 2
2013. márc. 6. 09:24
3/4 bongolo válasza:
lg(5)·lg(20) + lg²(2)
= lg(10/2)·lg(10·2) + lg²(2)
lg(10/2) = lg(10) - lg(2) = 1 - lg(2)
lg(10·2) = lg(10) + lg(2) = 1 + lg(2)
és mivel (a+b)(a-b) = a²-b²
lg(10/2)·lg(2·10) = 1¹ - lg²(2)
A teljes kifejezés értéke tehát 1.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2013. márc. 7. 11:17