Feladat: lg5xlg20+(lg^2)2

2013. márc. 5. 08:55
 1/4 bongolo ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, hogy jól értem, mert fura a zárójelezésed. Ez a feladat?

lg(5x)·lg(20)+lg²(2)

És mit kell vele csinálni??? Mert olyan nincs, hogy ezt meg kell oldani, hiszen ez nem egy egyenlet.

2013. márc. 5. 10:52
 2/4 A kérdező kommentje:

x a szorzás jele akar lenni

lg5 szer lg20+lg a négyzeten 2

2013. márc. 6. 09:24
 3/4 bongolo ***** válasza:

lg(5)·lg(20) + lg²(2)

= lg(10/2)·lg(10·2) + lg²(2)


lg(10/2) = lg(10) - lg(2) = 1 - lg(2)

lg(10·2) = lg(10) + lg(2) = 1 + lg(2)

és mivel (a+b)(a-b) = a²-b²

lg(10/2)·lg(2·10) = 1¹ - lg²(2)


A teljes kifejezés értéke tehát 1.

2013. márc. 6. 10:07
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2013. márc. 7. 11:17