Tudom hogy nagyon gáz de, én ezt sohasem értettem meg a lényegét! pl: anniyt tudok hogy például van egy szám, legyen mondjunk 80: 100%-a De azt hogy 79 vagy 70kg menyi a százaléka nem tudom! És én 9. vagyok péknek tanúlók így százalék számítás nélkul nagyon nehéz! És meg kérném a trágálkodokat kiméljenek!

2014. nov. 17. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha úgy gondolod, hogy a 80 a 100%, és akkor mondjuk a 70 hány százaléka a 80nak, akkor, azt úgy számolod ki, hogy:

Mindig felírom így: 80 100%

70 ?

Az azonosak mindig egymás alatt legyenek ( itt a kg-ok és a %-ok), mindig keresztbe nézd ezeket, ahol mind a két oldalon van szám (itt 70 és a 100 )azokat szorozd össze és a maradék számmal oszd el az egészet.

Itt: 70x100/80= 87,5%

Tehát a 70 a 87,5%-a a 80-nak.

Ez egy jó módszer, én így szoktam csinálni. :)

2014. nov. 17. 18:32
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! :) Nagyon köszönöm a válaszodat sokat segített de még sajnos mindig nem értem! :/
2014. nov. 18. 07:19
 3/4 anonim válasza:

Adott 80kg (100%).


Arra vagy kíváncsi, hogy 70kg hány százaléka a 80-nak?

70/80 = 0,875

Ezt az értéket fel kell szorozni 100-al, hogy megkapd a százalékos értéket: 0,875*100= 87,5%

2014. nov. 29. 18:29
 4/4 anonim válasza:

Előző voltam:

Van mondjuk 80 kg liszted, és azt mondják: "Hozd már hátra a 40%-át!"

Akkor pl. azt is csinálhatod, hogy a kiszámolod a 80kg (ami ugye a 100%) 1 %-át. 80/100= 0,8 kg

80 kg-nak az 1%-a: 0,8 kg

majd felszorzod 40-el: 32kg


Tehát 80 kg-nak a 40%-a 32 kg.


Remélem segítettem.


Üdv

2014. nov. 29. 18:33