Mekkora körgyűrű vastagsága ha a belső kör területe 10 cm-rel kisebb a külső kör területénél?Számítsd ki a körgyűrű területét is! 25 cm van megadva a belső körből egy ilyen kis óramutató szerű dologra

2014. nov. 17. 15:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Most nem tudom,hogy 10cm-el kisebbet elírtad-e,vagy a kerületre gondolsz.Ha terület,akkor 10cm^2-el kisebb,ha kerület,akkor jó,csak akkor kerületet írj.Ha kerületre gondoltál és "25 cm van megadva a belső körből" alatt azt érted,hogy a kör középpontjából a sugár 25 cm,akkor a kis kör sugara 25 cm.Ezesetben 2r*pi=2R*pi-10

Erre kijön,hogy R=28,18cm.28,18-25=3,18,azaz 3,18 cm vastag a körgyűrű.A külső kör kerülete ekkor 2*28,18*pi=177,08cm


Ha terület: r=25cm esetén r^2*pi=R^2*pi-10

(625*pi+10)/pi=R^2 >>R=25,06cm.Szinte ugyanakkora,úgyhogy nyílván a kerületre gondoltál,így 3,18 cm a helyes vastagság

2014. nov. 21. 21:55