x^2-9x+18<0
Másodfokú függvényként kell ábrázolnom
2014. nov. 12. 20:00
1/2 anonim válasza:
Induljunk ki ebből a képletből:
(a+b)^2=a^2+2ab+b^2
Koncentráljunk a középső tagra; úgy kapjuk, hogy a zárójeles kifejezés tagjait összeszorozzuk, majd megszorozzuk 2-vel.
A zárójeles rész egyik tagja biztosan x, mert csak így garantált, hogy a kibontás után x^2 lesz. Viszont így a másik tagnak -4,5-nek kell lennie, mivel így lesz 2*(-4,5)*x=-9x. Tehát ennek a teljes négyzetes alakja:
(x-4,5)^2
Ezzel az alakkal csak annyi a probléma, hogy ha kibontjuk, akkor x^2-9x+20,25-öt kapunk, viszont nekünk x^2-9x+18 van. Tehét még a fentiből le kell vonnunk 2,25-öt, így a helyes alak:
(x-4,5)^2-2,25.
Ha valami nem érthető, kérdezz!
2/2 anonim válasza:
Vagy nézd meg ezt a videót: