Alakítsuk szorzattá az alábbi kifejezéseket? (Van amelyiknél teljes négyzetté alakítás kellene)


2x^2+8x-10

3x^4+13x^2+12

x^4+x^2+1

x^4+4

x^8+4



2013. okt. 23. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:

2x^2+8x-10=2(x-1)(x+5)

3x^4+13x^2+12=(x^2 + 3)(3·x^2 + 4)

x^4+x^2+1=(x^2 + x + 1)(x^2 - x + 1)

x^4+4=(x^2 + 2x + 2)(x^2 - 2x + 2)

x^8+4=(x^4 + 2x^2 + 2)(x^4 - 2x^2 + 2)


Sz. Gy.

2013. okt. 23. 18:07
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetlen kifejezés ami teljes négyzetté is alakítható:

2·x^2 + 8·x - 10=2·(x + 2)^2 - 18


Sz. Gy.

2013. okt. 23. 18:13
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. okt. 23. 18:15