Ezeket az algebrai kifejezéseket hogy lehet összevonni? (zárójel-felbontás)


(3p+2q)^2 - (2p-3q)^2


(2a+1)^2 - (a-3)^2


(5x+z)*(5x-z)-(2x-5z)


2013. szept. 18. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Valahogy így:

[link]

( Az utolsó zárójeles kifejezés nincs négyzeten véletlenül? - így nincs benne poén.)

Hasonló feladatokat itt is ellenőrizhetsz:

[link]

jobb-oldalon, Kezdjük elölről sorozat, 4. téma

2013. szept. 18. 18:07
 2/2 anonim ***** válasza:

(3p+2q)^2 - (2p-3q)^2=9p^2+12pq+4q^2-(4p^2-12pq+9q^2)=

9p^2+12pq+4q^2-4p^2+12pq-9q^2=5p^2+24pq-5q^2


(2a+1)^2 -(a-3)^2=4a^2+4a+1-(a^2-6a+9)=4a^2+4a+1-a^2+6a-9=

3a^2+10a-8


(5x+z)*(5x-z)-(2x-5z)=25x^2-z^2-2x+5z

2013. szept. 18. 18:11