(3p+2q)^2 - (2p-3q)^2
(2a+1)^2 - (a-3)^2
(5x+z)*(5x-z)-(2x-5z)
2013. szept. 18. 17:43
1/2 anonim válasza:
2/2 anonim válasza:
(3p+2q)^2 - (2p-3q)^2=9p^2+12pq+4q^2-(4p^2-12pq+9q^2)=
9p^2+12pq+4q^2-4p^2+12pq-9q^2=5p^2+24pq-5q^2
(2a+1)^2 -(a-3)^2=4a^2+4a+1-(a^2-6a+9)=4a^2+4a+1-a^2+6a-9=
3a^2+10a-8
(5x+z)*(5x-z)-(2x-5z)=25x^2-z^2-2x+5z