MATEK - ax.2 + bx + c hogy is van ez a felbontas?


pl.


6x.2 + 4x + 2


Ezt ugy kell venni hogy x.2 + 4x + 2 es miutan kiszamoljuk a ket pontot akkor pl kijon -2 +1 (masodfoku megoldokeplettel) akkor ezt felirjuk ugy hogy


6*(x + 2)(x - 1)


2013. márc. 24. 18:36
 1/6 anonim válasza:
itt az általános másodfokú egyenlet képlete: ax^2+bx+c, szorzat alakjában: a(x-x1)(x-x2)=0, ahol x1 és x2 a másodfokú egyenlet megoldásai.pl: x^2+6x+5=0, x1=-1, x2=-2. szorzat alak: 1(x+1)(x+5)=0
2013. márc. 24. 21:41
 2/6 A kérdező kommentje:

x^2+6x+5=0, x1=-1, x2=-2. szorzat alak: 1(x+1)(x+5)=0


es ha :


6 x^2+6x+5=0, pl:x1=-1, x2=-2. szorzat alak: 6(x+1)(x+5)=0

2013. márc. 25. 11:58
 3/6 anonim ***** válasza:

ha jól értem

6x^2+4x+2

mivel ennek diszkriminánsa negatív ezért nincs valós gyöke.

igy ez csak: 6(x+1/3)ˇ2+17/9 alakra hozható.

ha ezt ábrázolod seholse metszi az x tengelyt.

az a(x-x1)(x-x2)=0 alakra nem hozható

2013. márc. 25. 13:33
 4/6 A kérdező kommentje:

azert irtam hogy pl annyira jonne ki a gyoke akkor hogy lenne?

most lenyegtelen hogy mennyi a gyok csak ha a x^2 elott van egy szam pl. 5,6 akkor hogy lessz a vegen a feliras

2013. márc. 25. 14:39
 5/6 anonim ***** válasza:

ok

Pl:6x^2-18x+12

x1=1

x2=2

igy: 6(x-1)(x-2)=0

Ha az x^2 előtagja nem =1 akkor igen a zárójel elé kerül.

2013. márc. 25. 15:01
 6/6 A kérdező kommentje:
koszi :)
2013. márc. 25. 15:20