Egyenlet megoldás, mérlegelv alapján? (8. oszt)


[link]


A magyarázat is érdekelne.Nem voltam ott órán,pótoltam.Előre is nagyon szépen köszönöm!



2013. ápr. 18. 17:46
 1/2 Silber ***** válasza:

A,

3*(5/3x-4)-(x-2)/2=3x

18*(5/3x-4)-3(x-2)=18x

30x-72-3x+6=18x

9x=66

x=66/9=22/3


B,

(x-3)/4-(x+1)/8=3*(x/6-2)

x/4-3/4-x/8-1/8=3x/6-6

2x-6-x-1=4x-48

x-7=4x-48

3x=41

x=41/3

2013. ápr. 18. 18:11
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. ápr. 18. 18:25