A magyarázat is érdekelne.Nem voltam ott órán,pótoltam.Előre is nagyon szépen köszönöm!
2013. ápr. 18. 17:46
1/2 Silber válasza:
A,
3*(5/3x-4)-(x-2)/2=3x
18*(5/3x-4)-3(x-2)=18x
30x-72-3x+6=18x
9x=66
x=66/9=22/3
B,
(x-3)/4-(x+1)/8=3*(x/6-2)
x/4-3/4-x/8-1/8=3x/6-6
2x-6-x-1=4x-48
x-7=4x-48
3x=41
x=41/3
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. ápr. 18. 18:25