Matekpélda elmagyarázása?


Tényleg minden részlépést szeretném,ha körültekintően valaki elmagyarázná,nagyon fontos lenne,nem tudom megoldani :/

[link]



2014. nov. 11. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:

köbgyök(y^2)/(köbgyök(y*y^4))

köbgyök((y^2/y^5))

köbgyök((y^(2-5))

köbgyök(y^-3)

köbgyök(1/y^3)

2014. nov. 11. 18:30
 2/7 anonim ***** válasza:

elözö vagyok:

legbővebb részhalmaz:

y eleme a valós számoknak de az y nem lehet =0-val

2014. nov. 11. 18:32
 3/7 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi :) És az utolsólépésnél a köbgyököt meg az y^3-at nem lehetne lehúzni,a két hármast?Csak mert a megoldókulcsban is 1/y szerepel
2014. nov. 11. 18:51
 4/7 anonim ***** válasza:

igaz igaz


köbgyök(y^-3) az tovább= köbgyök(y^-1) azaz köbgyök(1/y)

2014. nov. 11. 18:57
 5/7 anonim ***** válasza:
bocs bocs !!! az 1/y
2014. nov. 11. 18:58
 6/7 anonim ***** válasza:

na még egyszer értelmesen

köbgyök(1/y^3)=

köbgyök1/köbgyök(y^3)=

1/y

azt hiszem inkább iszok egy sört!!

2014. nov. 11. 19:02
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,most már értem :D
2014. nov. 11. 19:07