Tényleg minden részlépést szeretném,ha körültekintően valaki elmagyarázná,nagyon fontos lenne,nem tudom megoldani :/
2014. nov. 11. 18:11
1/7 anonim válasza:
köbgyök(y^2)/(köbgyök(y*y^4))
köbgyök((y^2/y^5))
köbgyök((y^(2-5))
köbgyök(y^-3)
köbgyök(1/y^3)
2/7 anonim válasza:
elözö vagyok:
legbővebb részhalmaz:
y eleme a valós számoknak de az y nem lehet =0-val
3/7 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi :) És az utolsólépésnél a köbgyököt meg az y^3-at nem lehetne lehúzni,a két hármast?Csak mert a megoldókulcsban is 1/y szerepel
2014. nov. 11. 18:51
4/7 anonim válasza:
igaz igaz
köbgyök(y^-3) az tovább= köbgyök(y^-1) azaz köbgyök(1/y)
6/7 anonim válasza:
na még egyszer értelmesen
köbgyök(1/y^3)=
köbgyök1/köbgyök(y^3)=
1/y
azt hiszem inkább iszok egy sört!!
7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,most már értem :D
2014. nov. 11. 19:07