Hogyan kell megoldani ezeket a feladatokat? (Viéte formula)


1. [link]

2.

[link]

3.

[link]


Nyilván nem várom el, hogy mindet megcsinálja helyettem valaki, de nem egészen értem. Főleg az 1./c-re és a 3. feladatra vagyok kíváncsi.


2014. nov. 10. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:

1/c -nél

teljesül ha x1=-x2

viete:

x1+(-x1)=-b/a

0=-b/a

0=2-p

p=2

9x^2-8=0

9x^2=8

x1=gyök8/3 x2=-gyök8/3

szerintem.


A 3-dikon még agyalnom kell.

2014. nov. 10. 19:53
 2/3 anonim ***** válasza:

A 3:

2x1-x2=2 --->2x1=2+x2

x1+x2=11/2

2x1+2x2=11 ebbe beírom az előzőt

2+x2+2x2=11

x2=3 2x1-3=2

x1=5/5

5/2*3=m/2

m=15

2014. nov. 11. 11:01
 3/3 anonim ***** válasza:

bocsi van egy elütés

2x1-3=2

x1=5/2

2014. nov. 11. 11:02