1. [link]
2.
3.
Nyilván nem várom el, hogy mindet megcsinálja helyettem valaki, de nem egészen értem. Főleg az 1./c-re és a 3. feladatra vagyok kíváncsi.
2014. nov. 10. 18:17
1/3 anonim válasza:
1/c -nél
teljesül ha x1=-x2
viete:
x1+(-x1)=-b/a
0=-b/a
0=2-p
p=2
9x^2-8=0
9x^2=8
x1=gyök8/3 x2=-gyök8/3
szerintem.
A 3-dikon még agyalnom kell.
2/3 anonim válasza:
A 3:
2x1-x2=2 --->2x1=2+x2
x1+x2=11/2
2x1+2x2=11 ebbe beírom az előzőt
2+x2+2x2=11
x2=3 2x1-3=2
x1=5/5
5/2*3=m/2
m=15
3/3 anonim válasza:
bocsi van egy elütés
2x1-3=2
x1=5/2