az a baj hogy angolul tanuljuk a matekot es nem ertek belole semmit :(
Solve these simultaneous equations using substitution.
a, y=3x-2 and 2x+3y=d
b, 4x-3y=10 and 2y+d=x
c, 2x+5y=14 and 3x+4y=7
2014. okt. 28. 19:34
1/8 anonim válasza:
a, két egyenlet három ismeretlen? fakereszt
2/8 anonim válasza:
Az "a" feladatban 'd' valószínűleg egy paraméter.
Például ez is lehet a kérdés: milyen d érték esetén lesz x és y pozitív egész szám?
3/8 anonim válasza:
Szia!
Annyi a feladatod, hogy megoldod ezeket az egyenletrendszereket behelyettesítéssel.
Pl. az elsőnél meg van adva, hogy y=3x-2, akkor ezt be tudod helyettesíteni abba, hogy 2x+3y=d
Vagyis ebből az lesz, hogy 2x+3(3x-2)=d
Tovább bontva: 2x+9x-6=d
Végül: 11x-6=d
Remélem érthető, ha nem, akkor szólj :)
4/8 A kérdező kommentje:
Jaj istenem, ne haragudjatok, most nezem, hogy nagyon elirtam. :( d helyett 5 van a feladatgyujtemenyben
2014. okt. 28. 20:16
5/8 anonim válasza:
Utolsó vagyok: akkor viszont x=1 :)
6/8 A kérdező kommentje:
De akkor gondolom ugyanugy kell megoldani mintha betu lenne?
2014. okt. 28. 20:17
7/8 A kérdező kommentje:
OOO, oke, ertem (azt hiszem). Nagyin szepen koszi!!!
2014. okt. 28. 20:18
8/8 anonim válasza:
Még mindig utolsó: de tényleg nyugodtan szólj, ha nem érted :)