az a baj hogy angolul tanuljuk a matekot es nem ertek belole semmit :(


Solve these simultaneous equations using substitution.


a, y=3x-2 and 2x+3y=d


b, 4x-3y=10 and 2y+d=x


c, 2x+5y=14 and 3x+4y=7



2014. okt. 28. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
a, két egyenlet három ismeretlen? fakereszt
2014. okt. 28. 19:40
 2/8 anonim ***** válasza:

Az "a" feladatban 'd' valószínűleg egy paraméter.

Például ez is lehet a kérdés: milyen d érték esetén lesz x és y pozitív egész szám?

2014. okt. 28. 20:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Annyi a feladatod, hogy megoldod ezeket az egyenletrendszereket behelyettesítéssel.

Pl. az elsőnél meg van adva, hogy y=3x-2, akkor ezt be tudod helyettesíteni abba, hogy 2x+3y=d

Vagyis ebből az lesz, hogy 2x+3(3x-2)=d

Tovább bontva: 2x+9x-6=d

Végül: 11x-6=d

Remélem érthető, ha nem, akkor szólj :)

2014. okt. 28. 20:10
 4/8 A kérdező kommentje:
Jaj istenem, ne haragudjatok, most nezem, hogy nagyon elirtam. :( d helyett 5 van a feladatgyujtemenyben
2014. okt. 28. 20:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: akkor viszont x=1 :)
2014. okt. 28. 20:17
 6/8 A kérdező kommentje:
De akkor gondolom ugyanugy kell megoldani mintha betu lenne?
2014. okt. 28. 20:17
 7/8 A kérdező kommentje:
OOO, oke, ertem (azt hiszem). Nagyin szepen koszi!!!
2014. okt. 28. 20:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Még mindig utolsó: de tényleg nyugodtan szólj, ha nem érted :)
2014. okt. 28. 20:19