Ezt az egy matekpéldát hogyan kell megoldani? (hatvány)


Annyira régen volt már.hogy teljesen kiment a fejemből,hogy mikor lehet szorozni,összeadni, - és +-os kitevők szabályai,stb.


Emiatt is levezetéssel kéne,az eredmény elvileg

h) a–3 × b–7; (x=szorzásjel)


[link]



2014. nov. 9. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:

A hatványos feladatot én például így csinálnám:

[link]

Meg tudtál fejteni minden lépést?

2014. nov. 9. 19:35
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen,kivéve az első tag levezetését, az az (a^2/b^-2)^-2


Azt hosszabban kifejtenéd egy kicsit nekem? :D

2014. nov. 9. 19:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Negatív kitevő jelentése: alap reciproka, pozitív kitevővel.

a⁵ / b^(-2)= a⁵ / (1/b^2)= a nevező reciprokával szorzok: a⁵ b²

Nézd neg ezeket a kidolgozott feladatokat:

[link]

2014. nov. 9. 20:07
 4/5 A kérdező kommentje:
És ott a legvégén hogy hoztál közös nevezőre,hogy kijött az 1/a^3b^7 ?
2014. nov. 9. 20:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Közös nevező összeadásnál/kivonásnál kell.

Azonos alapú hatványokat úgy szorzok, hogy az alapot a kitevők ÖSSZEGÉRE emelem.

Azonos alapú hatványokat úgy osztok, hogy az alapot a kitevők különbségére emelem. (Számláló kitevőjéből vonom ki a nevező kitevőjét.)

"a" kitevője (3+4-10=-3) Tehát nevezőben 3 a kitevője.

2014. nov. 9. 22:13