6. -os matek, hatványozás. Van negatív hatvány is?


10 hatványaiként kell felírni az osztandót és az osztót és a hányadost is.


pl

100:1000

az ugye 10^2 : 10^3 ami 0,1

Na mos a 0.1 10 hatványaként felírva 10^ -1-en???


2014. okt. 23. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen.


Alapesetben a hatványozás a szorzás rövidítésére szolgál.


6*6*6*6 = 6^4


ilyenkor a kitevő csak pozitív egész lehet.


De ki lehet terjeszteni.


Minden szám 0. hatványa 1.


És a negatív hatványt úgy kapjuk, hogy a reciprokot hatványozzuk.


6^(-4) = (1/6)^4 = 1/6^4

6^0 = 1.

2014. okt. 23. 21:41
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi! Akkor jól gondoltam.. :)
2014. okt. 23. 22:10