10 hatványaiként kell felírni az osztandót és az osztót és a hányadost is.
pl
100:1000
az ugye 10^2 : 10^3 ami 0,1
Na mos a 0.1 10 hatványaként felírva 10^ -1-en???
2014. okt. 23. 21:29
1/2 anonim válasza:
Igen.
Alapesetben a hatványozás a szorzás rövidítésére szolgál.
6*6*6*6 = 6^4
ilyenkor a kitevő csak pozitív egész lehet.
De ki lehet terjeszteni.
Minden szám 0. hatványa 1.
És a negatív hatványt úgy kapjuk, hogy a reciprokot hatványozzuk.
6^(-4) = (1/6)^4 = 1/6^4
6^0 = 1.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi! Akkor jól gondoltam.. :)
2014. okt. 23. 22:10