Hogyan kell ezt a matekpéldát befejezni? (elakadtam)


[link]


Eljutottam odáig,mondhatni,a végéig,hogy 0=-2cos^2 x +1

(A feladatban is ott a nevezőben a cosx négyzeten van)


De innen hogyan tovább?Itt biztosan nincs vége feladatnak,kéne valami rendes eredmény.



2014. nov. 4. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:
0=-2cos^2 x+1= 1-cos^2 x-cos^2 x= sin^2 x-cos^2 x... én eddig tudtam most perpill tovább vinni :D
2014. nov. 4. 17:16
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

Rendezd át. 2cos^2x = 1

cos^2x=\frac{1}{2}

cosx=\frac{1}{\sqrt{2}}

Innen már híres szög.

2014. nov. 5. 07:11