Eljutottam odáig,mondhatni,a végéig,hogy 0=-2cos^2 x +1
(A feladatban is ott a nevezőben a cosx négyzeten van)
De innen hogyan tovább?Itt biztosan nincs vége feladatnak,kéne valami rendes eredmény.
2014. nov. 4. 17:10
1/2 anonim válasza:
0=-2cos^2 x+1= 1-cos^2 x-cos^2 x= sin^2 x-cos^2 x... én eddig tudtam most perpill tovább vinni :D
2/2 Tom Benko válasza:
Rendezd át. 2cos^2x = 1
cos^2x=\frac{1}{2}
cosx=\frac{1}{\sqrt{2}}
Innen már híres szög.