gyok(11+6*gyok(2)) - gyok(2) = ?2014. okt. 17. 12:01
1/3 anonim válasza:
Ez egy tört, amit bővítenék azzal a kifejezéssel, amit a két nagy gyökjel közötti '-' '+'-ra cserélésével kapok. (Ugye ilyenkor lehet alkalmazni az (a+b)*(a-b)-re vonatkozó azonosságot.)
2/3 A kérdező kommentje:
koszi, de akkor meg a nevezoben lenne gyok...
2014. okt. 17. 13:57
3/3 anonim válasza:
gyök(11+6*gyök2)=gyök((3+gyök2)^2)=3+gyök2
3+gyök2-gyök2=3