Hogyan oldanatok meg ezt a kozepiskolas matekpeldat?

gyok(11+6*gyok(2)) - gyok(2) = ?
2014. okt. 17. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egy tört, amit bővítenék azzal a kifejezéssel, amit a két nagy gyökjel közötti '-' '+'-ra cserélésével kapok. (Ugye ilyenkor lehet alkalmazni az (a+b)*(a-b)-re vonatkozó azonosságot.)
2014. okt. 17. 12:28
 2/3 A kérdező kommentje:
koszi, de akkor meg a nevezoben lenne gyok...
2014. okt. 17. 13:57
 3/3 anonim ***** válasza:

gyök(11+6*gyök2)=gyök((3+gyök2)^2)=3+gyök2


3+gyök2-gyök2=3

2014. okt. 17. 13:57