Valaki segítene? (logaritmikus egyenlet)


[link]


A válaszokat előre is köszönöm!



2014. nov. 8. 22:45
 1/6 A kérdező kommentje:
az is jó lenne, ha csak abban segítene valaki, hogy hogyan kell elkezdeni (főképp az 1162.est) , mert nem tudok rájönni
2014. nov. 8. 22:54
 2/6 anonim ***** válasza:

1162.

Mindegyik logaritmus azonosságot használnod kell a megoldáshoz:

a*lg(b) = lg(b^a)

lg(a) + lg(b) = lg(a*b)

És még a "trükk", hogy az egyenlet jobb oldalát is átírod 2-es alapú logaritmusba: 1=logˇ2(2)

És innen már mennie kell.


1161.

Ugyanúgy használd a fentebb leírt azonosságokat, valamint a konstansok logaritmussá alakítását, és rájössz egyből a titok nyitjára. :-)

2014. nov. 8. 23:16
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez így jó?


2logˇ2(x-7/x-1)+logˇ2(x-1/x+1)=log^2(2) / sz.m.m

(x-7/x-1)+(x-1/x+1)=2(2) / x (x-1),(x+1)

x-7 + x+1=4(x-1)(x+1)

x-7 + x+1=4(x^2+x-x-1)

x-7 + x+1=4x^2-4 / +4x^2 +4

4x^2+2x-2=0

2014. nov. 8. 23:41
 4/6 A kérdező kommentje:
azt hiszem kicsit elrontottam.. kérlek letudnád/valaki letudná vezetni?
2014. nov. 8. 23:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Remélem olvasható.

[link]

2014. nov. 8. 23:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja és az lemaradt a végéről, hogy az értelmezési tartomány miatt csak az x=-17 a jó válasz, a másik hamis gyök.
2014. nov. 9. 00:00