Logaritmikus egyenlet ismeretlenekkel. Mi a megoldás?


Mennyi a kifejezés értéke?

(x-loga(a)^a)*(x-logb(b)^b)*...*(x-logz(z)^z)


A válaszokat előre is köszönöm!:)



2013. máj. 29. 21:55
 1/5 rémuralom ***** válasza:
A logaritmus definíciója alapján: loga(a)^a=a, logb(b)^b=b stb., tehát a kifejezés egyszerűbb alakban: (x-a)(x-b)...(x-z).
2013. máj. 29. 22:12
 2/5 anonim ***** válasza:

Az előzőt folytatnám:


Ha valóban az ábécé betűi szeepelnek, akkor lesz egy (x-x) szorzó is, ami ugye nulla :)

Vagyis az egész szorzat értéke nulla!

2013. máj. 30. 00:06
 3/5 rémuralom ***** válasza:
Jaj, de aljas. Na, ehhez nekem este volt, gratulálok a szemfülességedhez.
2013. máj. 30. 10:39
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. máj. 30. 17:47
 5/5 BKRS ***** válasza:

Ha a>0 és a≠1:

loga(a)^a = 1

loga(a^a) = a

Melyik szerepel nálad a feladatban?


Mi az egyenlet másik oldala?

2013. máj. 30. 18:01