Mennyi a kifejezés értéke?
(x-loga(a)^a)*(x-logb(b)^b)*...*(x-logz(z)^z)
A válaszokat előre is köszönöm!:)
2013. máj. 29. 21:55
1/5 rémuralom válasza:
A logaritmus definíciója alapján: loga(a)^a=a, logb(b)^b=b stb., tehát a kifejezés egyszerűbb alakban: (x-a)(x-b)...(x-z).
2/5 anonim válasza:
Az előzőt folytatnám:
Ha valóban az ábécé betűi szeepelnek, akkor lesz egy (x-x) szorzó is, ami ugye nulla :)
Vagyis az egész szorzat értéke nulla!
3/5 rémuralom válasza:
Jaj, de aljas. Na, ehhez nekem este volt, gratulálok a szemfülességedhez.
4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. máj. 30. 17:47
5/5 BKRS válasza:
Ha a>0 és a≠1:
loga(a)^a = 1
loga(a^a) = a
Melyik szerepel nálad a feladatban?
Mi az egyenlet másik oldala?