Egyenlet, egyenlőtlenség megoldása? (8. oszt)


[link]


Nekem az:


A) -11/7=x

B) 11/5=x

C) -5/6<x

A magyarázat is kellene,ha nem jó.Előre is köszönöm szépen!



2013. ápr. 19. 17:24
 1/2 anonim ***** válasza:

leírom az a-t többihez már nincs kedvem:

szorozzuk 15-tel az egészet akkor ez marad:

9x+6-10+5x=3x-15 /összevonás

4x-4=3x-15 /-3x

x-4=-15 /+4

x=-11

2013. ápr. 19. 21:49
 2/2 A kérdező kommentje:

A) -1=x

Újra átszámoltam és ehhez ez jött ki.

A többihez pedig ugyan az.

A többinél egész szám jött ki,lehet,hogy rosszul írtam le a feladatot. Köszönöm a segítséget.

2013. ápr. 20. 18:43