Nekem az:
A) -11/7=x
B) 11/5=x
C) -5/6<x
A magyarázat is kellene,ha nem jó.Előre is köszönöm szépen!
#házi #matematika #nehézség #ellenőrzés #könnyű #nyolcadikos #egyenlet #megoldás #algebra #egyenlőtlenség
2013. ápr. 19. 17:24
1/2 anonim válasza:
leírom az a-t többihez már nincs kedvem:
szorozzuk 15-tel az egészet akkor ez marad:
9x+6-10+5x=3x-15 /összevonás
4x-4=3x-15 /-3x
x-4=-15 /+4
x=-11
2/2 A kérdező kommentje:
A) -1=x
Újra átszámoltam és ehhez ez jött ki.
A többihez pedig ugyan az.
A többinél egész szám jött ki,lehet,hogy rosszul írtam le a feladatot. Köszönöm a segítséget.
2013. ápr. 20. 18:43