Mekkora görbületi sugarú homorú tükörben látjuk arcunkat kétszeres nagyításban, ha a tükör az arcunktól 30 cm távolságban tartjuk? Sürgös


2014. nov. 5. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:

N=nagyítás, t=tárgytávolság, k=képtávolság, f=fókusztávolság, r=sugár

N=k/t

k=N*t=2*30=60cm

1/f=1/k+1/t=3/60=1/20

f=20=r/2

r=2*f=40cm

2014. nov. 5. 22:43
 2/2 A kérdező kommentje:
nekem is ez jöt ki de a feledatnál 120 cm-et ír és az nekem sehogy nem jön ki annyi(biztos hibás) köszönöm szépen a választ
2014. nov. 5. 22:52