Homorú tükör gömbi sugara 40cm. A tükörtől 10cm-re egy 2cm-es tárgyat helyezünk el. Milyen és mekkora képet láthatunk?!


2014. máj. 15. 22:55
 1/2 anonim ***** válasza:

f = 20 cm

t = 10 cm

T = 2 cm

----

k=?

K=?


1/f = 1/t + 1/k


1/k = 1/f -1/k = 1/20 - 1/10 = 1/20 - 2/20 = -1/20

k = -20 cm


N = |k/t| = |K/T| --> K = T*k/t = 2*20/10 = 4 cm


Virtuális, nagyított, egyenes állású kép keletkezik.

2014. máj. 16. 06:54
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. máj. 16. 08:51