2014. máj. 15. 22:55
1/2 anonim válasza:
f = 20 cm
t = 10 cm
T = 2 cm
----
k=?
K=?
1/f = 1/t + 1/k
1/k = 1/f -1/k = 1/20 - 1/10 = 1/20 - 2/20 = -1/20
k = -20 cm
N = |k/t| = |K/T| --> K = T*k/t = 2*20/10 = 4 cm
Virtuális, nagyított, egyenes állású kép keletkezik.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. máj. 16. 08:51