előre is köszi a válaszokat2014. máj. 29. 15:51
1/2 qqcska123 válasza:
Először a fókusztávolság kell, ez a gömb sugarának a fele, tehát 5 cm.
Ez után a leképezési törvény kell: 1/f = 1/t + 1/k.
Ebből tudjuk a következőket: f=5 és k=4.
Tehát: 1/5 = 1/t + 1/4.
Szorozzuk be 20-szal, így: 4 = 20/t + 5.
Vonjunk ki 5-öt: -1 = 20/t.
Vegyük mindkét oldal reciprokát: -1 = t/20.
Végül szorozzunk be 20-szal: t = -20 cm.
Tehát a tárgy virtuális lesz és 20 cm-re kell tenni.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. máj. 29. 18:30