Zsoldos Andrea kérdése:

Egy homorú tükör fókusztávolsága 15 cm, így egy tárgyról kétszeres nagyítású valódi képet ad. Mekkora a tárgy és a képtávolság?

előre is köszönöm a válaszokat

2014. máj. 29. 16:25
 1/5 Tom Benko ***** válasza:

\frac{1}{t}+\frac{1}{k}=\frac{1}{f}

\frac{k}{t}=N

Behelyettesítesz, lesz egy kétismeretlenes egyenletrendszered, megoldod, örülsz.

2014. máj. 30. 06:34
 2/5 redbull1977 válasza:
Miaz a frac ez az egesz ertelmetlen
2023. ápr. 16. 20:53
 3/5 Tom Benko ***** válasza:
@redbull1977: Egy elemi szintű optikai feladat.
2023. ápr. 17. 11:34
 4/5 redbull1977 válasza:
En azt ertem de valaszolo eleg hulyen irta le a dolgokat mar bocsanat
2023. ápr. 17. 11:44
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Nem, teljesen jól írtam le.
2023. ápr. 20. 17:11