A kerdes adott. En ugy tudom hogy 100 gramm.

2014. nov. 5. 18:10
 1/1 anonim ***** válasza:

A Newton erő egység, a gramm tömeg, tehát azt nem mondhatjuk, hogy 1 N = 100 gramm.


Amit mondhatunk, hogy a földön egy 100 gramm tömegű testre ~1N gravitációs erő hat.


Ugyebár F=m*a, ahol F az erő, m a tömeg kg-ban, a a gyorsulás. A gravitációs gyorsulás mértéke ismert, megközelítőleg 10 m/s^2. Ha a tömegnek 100 grammot = 0,1 kg-ot adunk meg, akkor ki is jön, hogy

F= 0,1kg * 10m/s^2 = 1N


Szóval félig-meddig jól tudtad :)

2014. nov. 5. 19:22