A kerdes adott. En ugy tudom hogy 100 gramm.2014. nov. 5. 18:10
1/1 anonim válasza:
A Newton erő egység, a gramm tömeg, tehát azt nem mondhatjuk, hogy 1 N = 100 gramm.
Amit mondhatunk, hogy a földön egy 100 gramm tömegű testre ~1N gravitációs erő hat.
Ugyebár F=m*a, ahol F az erő, m a tömeg kg-ban, a a gyorsulás. A gravitációs gyorsulás mértéke ismert, megközelítőleg 10 m/s^2. Ha a tömegnek 100 grammot = 0,1 kg-ot adunk meg, akkor ki is jön, hogy
F= 0,1kg * 10m/s^2 = 1N
Szóval félig-meddig jól tudtad :)