Így kell számolni anyagmennyiséget?


Ha darabszámot akarjuk megtudni:


n= m (törve) M

N= n.Na


Ha mol-t akarjuk megtudni:

n= m (törve) M


Ha grammot akarjuk megtudni:

? = m.Ma


Minden egyes hibámat javítsátok ki légyszíves.

Nagy szépen köszönöm aki segít! :)

(nem tudjátok mennyit segítene)



2014. okt. 20. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogy a tömeget hogyan számolod, az nem egészen világos. A többi szerintem jó.


(((Amúgy a törtvonal az egyszerűen osztást jelöl, használhatod a '/'-et, és a szorzást is jobb '*'-gal jelölni: n = m/M, N = n*Na = Na*m/M.)))

2014. okt. 20. 19:21
 2/2 anonim ***** válasza:

m=m*Ma

N=n*Na

V=n*Vm

2014. okt. 20. 20:12