sin5x / 3x * cosx
köszi lim 0-ban
2010. jan. 26. 16:18
1/2 anonim válasza:
3x=5x*3/5
Ezután, mivel a határértékre igaz: lim(f*g)=lim(f)*lim(g), a keresett határérték így is felírható:
lim(sin5x/5x)*lim(cosx *(5/3)) a 0-ban
Először az első felével foglalkozom: lim(sin5x/5x), ha x tart a 0-hoz ugyanaz, mint ha 5x tart a nullához, amelynek határértéke 1 a következő azonosságot felhasználva: lim(sinx/x)=1, ha x tart a 0-hoz.
A második fele egyszerűen a helyettesítési érték, mivel 0-ban értelmezve van: lim(cosx *(5/3)) a 0-ban = cos(0)*(5/3) =5/3
Tehát a keresett határérték 1*5/3=5/3
2/2 Silber válasza:
Ajánlom ezt az oldalt, de csak saját magad ellenőrzésére:
Tud ábárzolni, határértéket számolni, deriválni, integrálni, nagyon hasznos.