annyi van megadva,hogy a Terulete 5cm^,a ket atlo pedig 1:4.Valahogy ki kene szalomni a keruletet.segitenetek?:)2014. okt. 29. 12:27
1/2 A kérdező kommentje:
*szamolni
2014. okt. 29. 12:28
2/2 anonim válasza:
Mi a deltoid területképlete?
T = e*f/2
A két átló aránya 1:4
vagyis
e= x
f = 4*x
5 = x*4x/2
5 = 2x^2
x = gyök(2,5)
Ebből megvan e és f.
az oldalakat és kerületet ennyi adatból nem lehet kiszámolni.