Deltoid atloit hogy szamolom ki?

annyi van megadva,hogy a Terulete 5cm^,a ket atlo pedig 1:4.Valahogy ki kene szalomni a keruletet.segitenetek?:)
2014. okt. 29. 12:27
 1/2 A kérdező kommentje:
*szamolni
2014. okt. 29. 12:28
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi a deltoid területképlete?


T = e*f/2


A két átló aránya 1:4

vagyis

e= x

f = 4*x


5 = x*4x/2

5 = 2x^2


x = gyök(2,5)


Ebből megvan e és f.


az oldalakat és kerületet ennyi adatból nem lehet kiszámolni.

2014. okt. 29. 12:48