Demo1 kérdése:

Egy deltoid átlóinak az aránya 1:4-hez, az összege 60 cm. Mekkora a területe? Mekkora a kerülete, ha a kisebbik átló negyedeli a nagyobbik szimmetria átlót?


2014. okt. 19. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:

A deltoid területe T(deltoid) = e*f/2 ahol e és f a két átló.

A két átló 1:4 arányú. 60/(4+1)= 12 e=12 f=48

12*48/2=288


A másikat nincs kedvem kiszámolni, de a derékszögű háromszögek segítségével ki tudod számolni az oldalak hosszát, abból meg a kerületet.

2014. okt. 19. 20:14
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, okos vagy! :D
2014. okt. 19. 20:55
 3/3 anonim válasza:
Matemaika tanar urat/nenit meg lehet kerdezni. Biztosan szivesen segitene. Egy kos kozos deltoidszamitas.... Jo program.
2014. okt. 19. 20:57