2014. okt. 19. 19:49
1/3 anonim válasza:
A deltoid területe T(deltoid) = e*f/2 ahol e és f a két átló.
A két átló 1:4 arányú. 60/(4+1)= 12 e=12 f=48
12*48/2=288
A másikat nincs kedvem kiszámolni, de a derékszögű háromszögek segítségével ki tudod számolni az oldalak hosszát, abból meg a kerületet.
2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, okos vagy! :D
2014. okt. 19. 20:55
3/3 anonim válasza:
Matemaika tanar urat/nenit meg lehet kerdezni. Biztosan szivesen segitene. Egy kos kozos deltoidszamitas.... Jo program.