Elvileg az eredmény 3, de sokra megyek vele, ha nem ismerem a kiszámolás módját...2014. okt. 28. 13:49
1/7 anonim válasza:
n. gyök a^k = a^(k/n) alakban írható.
27 = 3^3
Ezért 27^3 = 3^9
9. gyök 27^3 = 3^(9/9) = 3^(1) = 3
2/7 anonim válasza:
Átirod tört kitevőjü hatványra
27^(3/9)=27^1/3=köbgyök27=3
3/7 anonim válasza:
27 a köbön az 27^3, vagyis (3^3)^3, tehát -hatványozás azonosságait figyelembe véve- 3^9. 3^9 a 9. gyök alatt pedig pont 3.
4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindhármótoknak, ment a zöld kéz.
2014. okt. 28. 15:02
5/7 A kérdező kommentje:
Illetve még mindig nem teljesen tiszta, mert visszaellenőrizve meg nem jön ki:
27^3=19683 és 19683^9 az nem egyenlő 27^3-nal, pedig ügye egyenlőnek kéne lennie.
2014. okt. 28. 15:08
6/7 anonim válasza:
mert a 19683 nem a 9-dik hatványon van hanem a 9-dik gyök alatt. gyök9(19683)=3
7/7 A kérdező kommentje:
3^9=27^3=19683 Ja, félrenéztem valamit.
2014. okt. 28. 15:19