2014. okt. 27. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:

sinx=gyök3/2

sinx=sin pi/3+k*2pi

x=pi/3+k*2pi

2:

sinx=sin2/3pi+k*2pi

x=2/3pi+k*2pi

2014. okt. 27. 13:52
 2/4 A kérdező kommentje:
Leírnád,hogy mik a lépések mert nem értem.légyszíves
2014. okt. 27. 15:08
 3/4 anonim ***** válasza:

A 60 fok sinusa gyök3/2

de sin60=sin(180-60) tehát a 120 foknak is gyök3/2 az értéke.

ha felrajzolod a vektort akkor látni fogod.

elsö:

sinx=sin 60 +k*360 ahol k egész szám 360 a periódus

ezért x=60+k*360

radiánba: pi/3+k*2pi

ugyanez 120 fokkal

sinx=sin120

x=120+k*360

radiánba:

2/3pi+k*2pi

2014. okt. 27. 15:18
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. okt. 27. 15:46